2013.03.05. – Intervju s Martinom Maločom, kapetanom NK Dubrave

logo nk dubrava 100X108Donosimo vam intervju s legendarnim “Malcem”, kapetanom seniorske ekipe, koji zajedno sa svojom suigračima planira ostvariti   velike stvari  u  NK Dubravi.

Ukratko nam opiši svoj nogometni put, dali je bilo ponuda većih klubova?

Nogomet sam počeo trenirat u svojoj 6. godini u NK Dubravi. Nažalost tada još nije bilo moje generacije pa sam trenirao sa 87´ godištem godinu dana dok se nisu formirali i ostale generacije limača. U NK Dubravi sam prošao sve kategorije limača, da bi se tada na poziv NK Zagreba preselio u Kranjčevićevu ulicu. U NK Zagreb sam proveo 4 i pol godine. nakon toga opet se vraćam u matični klub gdje sam sa nepunih 17 god priključen seniorskoj momčadi gdje se i trenutno nalazim.
Što se tiče ponuda, bilo je ponuda većih klubova tj. klubova iz višeg ranga natjecanja. Ali ni jednu do sada nisam prihvatio jer mislim da je NK Dubrava sposobna za veće stvari u usporedbi sa današnjom situacijom i ja želim pridonijeti tome cilju. Nadam se da ćemo u tome i uspjet.

Kako je to biti kapetan NK Dubrave, kakve su obveze i dužnosti?

Biti kapetan NK Dubrave je za mene velika stvar. klub ima veliku tradiciju i ja sam ponosan da mogu biti dio toga. Nadam se da pridonosim klubu svojim igrama i da ću zajedno sa svojim suigračima ostavit traga u ovom klubu. Mislim da bi većina htjela vratit NK Dubravu na staze slave i igrat opet u 1.HNL.

Koji ti je trenutak u tvojoj karijeri ostao u pamćenju?

Nije neka velika karijera, ali puno trenutaka mi je ostalo u pamćenju.  Ako bi morao jedan izdvojit, to je onda proljetni dio sezone 2010/2011 4.HNL Središte, koju smo na kraju i osvojili!

Kako si kao kapetan zadovoljan igrama i rezultatima u pripremnom razdoblju?

Moram biti zadovoljan pripremnim periodom jer mislim da smo dosta dobrih stvari pokazali na utakmicama što i rezultati pokazuju. Možda pripreme nismo prošli kako je stručni stožer na čelu sa trenerom Željkom Dacerom i pomoćnim trenerom Velimirom Zemberom  zamislio ali jednostavno zbog ovih vremenskih neprilika morali smo improvizirati i mislim da smo u tome uspjeli i da ćemo bit spremni za nadolazeći dio prvenstva.

Kakvu NK Dubravu očekuješ u proljetnom razdoblju?

U proljetnom razdoblju očekujem razigranu NK Dubravu sa što više bodova u svojim džepovima. nadam se da ćemo uspjet ponoviti domaći uspjeh iz prvog dijela natjecanja gdje smo od 24 boda uspjeli osvojiti 20 (ako ne računamo oduzetih 6 bodova zbog dobro znanih problema) i vjerujem da ćemo i u gostima bit puno konkretniji te ostvarit bolji rezultat u odnosu na prošli dio, vjerujem da je ova momčad sposobna za ostvarivanje cilja ove godine,  a to je plasman među prvih 6-7 momčadi na ljestvici.

Kakav rezultat očekuješ u prvom kolu protiv NK GAJ iz Mača?

Prvo kolo sa Gajom je odgođeno,  te nam doma dolazi  NK Samobor, u jesenskom dijelu smo slavili u Samoboru s visokih 3:0, ali ne smijemo ih podcijeniti na ovoj utakmici. Sigurno da imaju par kvalitetnih igrača i da neće bit lagano, ali vjerujem u ovu ekipu i da ce 3 boda ostat u neosvojivoj tvrđavi!

Koliko „Rebelsi „ utječu na igru NK Dubrave, i koliko vam znači njihova prisutnost na utakmicama?

Mislim da NK Dubrava ima daleko najvjernije navijače u ovoj ligi, a vjerojatno i u 2.HNL.  Na tome bi im htio zahvaliti jer sigurno je da igrače podigne ta skupina ljudi koja diše za ovaj klub, prate nas na svakoj utakmici što bas i nije lagano. Mislim da kad shvatiš da u vrijeme utakmice ti ljudi mogu bit na sto različitih mjesta, neki sa svojom djecom itd., a oni odaberu vrijeme provest gledajući tebe da im se jednostavno nekako moraš odužiti,  ako ne golovima i pobjedom bar nekim trudom i zalaganjem. Tako da nam Rebelsi sigurno daju jednu dodatnu motivaciju na svakoj utakmici. Htio bi im se zahvaliti u ime cijele svlačionice na tome i nadam se da će nas i dalje podržavati u što većem broju kako bi zajedno s ovim klubom napravili velike stvari.