2013.10.14. – 09.kolo: Bistra – Dubrava 1:0 (1:0)

logo nk bistra

Gostovanje u Bistri kod navijača, igrača i stručnog stožera  Dubrave nudilo je prije početka utakmice veliki respekt prema domaćinu jer po mnogima Bistra je najbolja momčad lige. Već u prvoj minuti ljubičasti su mogli do vodstva kad Mirko Baučić prima loptu na desetak metara od gola te puca, ali golman Bistre Berišić ( dečko iz Dubrave)  krajnjim naporom brani.  Nakon 30-tak sekundi Bistra zabija, pokazalo se kasnije  odlučujući pogodak, kada Starjački sa 20-tak metara lobom prebacuje Kovčića.  Nakon toga Dubrava je zagospodarila terenom i bila bolji suparnik ali je izostala realizacija.  U drugom poluvremenu D. Juranović izbija pred Berišića koji brani gotovo siguran gol. Poslije toga iz jedne kontre u 58.minuti Starjački trese vratnicu, te posljednjih pola sata Dubravaši nošeni svojim vjernim navijačima, kojih je mnogo došlo u Bistru, pokušavaju zabiti gol, ali iz nekoliko izglednih prilika (Zeko, Mikulić…) lopta nije htjela u mrežu tako da je za pobjedu Bistre najzaslužniji golman Beršić koji je radio čuda na golu.  U svakom slučaju ovako dobra igra ljubičastih je ohrabrenje jer smo se odlično nosili s Bistrom, te većim djelom utakmice bili bolji suparnik. Ovakav pošteni pristup se negdje mora vratit.  Već u srijedu ljubičasti na Klaki u 15:30 sati  dočekuju Maksimir u kup utakmici, gdje će svoju šansu vjerojatno dobiti igrači koji imaju manji broj nastupa u sezoni dosada. Prvenstveni dvoboj u subotu donosi utakmicu protiv vrlo dobre momčadi Stupnika . Vidimo se na Klaki u 15:30.