Sezona za opomenu i zaborav

logo nk dubrava 100X108
Remijem na Krku ljubičasti su završili jednu sezonu koju bi trebalo što prije zaboraviti i iz nje izvući pouke, da se ovakva neizvjesnost oko opstanka ne ponovi. Već početak sezone je nagovješavao da bi Dubravaši mogli biti u problemima, jer uz odlaske ključnih igrača Brekala,Dodića,Janjiša i još nekolicine, nisu dovedene adekvatne zamjene, a i oni koji su došli većim djelom su malo pokazali.U jesenskom djelu je osvojeno samo 10 bodova uz ozljede ključnih igraća Karamatića,Čibarića kasnije i Mikulića bilo je i neviđeno puno peha i nesreće u nekim  utakmicama. Loš rezultat doveo je do smjene trenera Radišića iako je dojam mnogih da je on tu možda i najmanje kriv jer uprava nije dovela adekvatne zamjene, a  svoji dio krivice snose i igrači.  Tako je u zimi novi trener postao Davor Matić. Klubu su napustili Karamatić, Čibaric, Mikulić, Kolaković ,Čorić, a došli Šporčić, Alghoul, Klarić, Ivankovic, Baučić, Hong te nekolicina mlađih igrača. Svaka utakmica je bila puna pritiska ali uz mnogo zalaganja ,borbe i truda ljubičasti su osvojili 23 boda,  te su na koncu zauzeli 11.mjesto. Od igrača koje treba posebno izdvojiti tu su kapetan El Saleh, Mioković, Hezler, Kakša, dobitnik  nagrade Ljubičastog heroja Juranović,Kelemen te u drugom dijelu sezone Šporčić, Alghoul, Klarić, Ivankovic, Baučić te prvi Korejac u Dubravi svima simpatični, ali prije svega odličan igrač Hong Sun Min. Prvak je sasvim zasluženo postao naš prijateljski klub NK Novigrad,  dok ligu ako neće biti promjena napuštaju Špansko, Stupnik te Rijeka B koja istupa iz lige. Novi članovi bi trebali postat Hrvatski Dragovoljac,Kuštosija,Jadran Poreč te Grobničan. Pripreme ljubičastih trebale bi početi sredinom srpnja, a najveći posao bi trebala sada odraditi uprava da u sljedećim danima obavi razgovore sa igračima na koje se računa iz ovog kadra za iduću sezonu i da se dovede dovoljno kvalitetnih igrača da se ne ponovi prošla sezona i prošli ljetni prijelazni rok kada se stihijski radilo na dovođenju igrača. Uz dobar igrački kadar ovih dana počinje i sanacija glavnog terena kako bi imali i adrkvatan teren za dobre rezultate. Posebnu zahvalu Dubravaši daju svim vjernim navijačima koji su ih podržavali cijelu sezonu i očekuju puno bolju iduću.

Danijel  Benčec