Cvitanović ”Zadovoljan sam početkom priprema, pravi ispiti dolaze na turniru ”Drago Parać”

Iza nogometaša Dubrave Tim kabel dva su tjedna odrađenih priprema i odigrana prva pripremna utakmica u kojoj su u subotu na Grana Klaki svladali Bjelovar 2-0. Trener Igor Cvitanović zbog bolesti nije vodio treninge prvih sedam dana, a nakon što je s momčadi proveo desetak dana dao nam je osvrt na dosadašnji tijek priprema ”Nakon tjedan dana teško mi je nešto više reći. Sad tek kreće najosjetljiviji dio priprema, kreću prijateljske utakmice i kompletiranje kadra. Imamo dosta igrača koji su bili i jesu bolesni, a kada se ekipiramo mislim da će mo biti kvalitetni i dobri”..kazao je Cvitanović na početku razgovora i osvrnuo se na promjene u svlačionici ”Otišli su nam Šolčić, Cindrić, Rebernjak, Barić, Šugić i Kahrimanović. To su manje više standardni igrači, a ako nisu i bili standardni igrači bili su u užem krugu kandidata za igru i naravno da je to veliki gubitak za nas. Međutim već sada su nam došli Tolić iz Lučkog, Čolić iz Kurilovca i nekoliko mladih igrača kao što su Turkalj i Prenklapaj. Očekujemo registriranje Katavića i tražimo još dva ili tri pojačanja da se upustimo u pravu borbu za Orijentom i još nekim drugim klubovima za drugo mjesto”

Nakon prve provjere protiv Bjelovara ovoga tjedna prije Memorijalnog turnira ”Drago Parać” slijede još dvije utakmice protiv ZET-a (četvrtak) i Prigorje Markuševca (subota) ”Protiv Bjelovara neke igrače nismo ni koristili, kao kapetana Adela jer on njemu sve znamo. Kluk se tek vraća nakon bolesti, Glavaš je još uvijek ozlijeđen, a nije bilo ni bolesnog Adžića. Zadovoljan sam igračima koji su došli i mladim našim igračima koji su pružili jako dobru igru u prvoj utakmici. S obzirom da će mo igrati jake protivnike na turniru baš smo htjeli prije turnira odigrati ”lakše” utakmice ili utakmice s klubovima iz nižeg ranga da probamo ući u pobjednički mentalitet i igrači probaju dati golove premda će to biti jako teško jer smo ”teški” i jako teško se radi. Pravi ispiti će doći na turniru kada nas očekuju utakmice protiv Zeline, Zagorca i drugoligaša Međimurja”.

foto: sportnews